• -10%
BIO Soplówka jeżowata - Lion's mane - Hericium - 100 g

    Posłuchaj jak soplówka wspiera zdrowie:

BIO Ekstrakty w proszku

BIO Soplówka jeżowata - Lion's mane - Hericium - 100 g

Soplówka jeżowata w formie proszku, to BIO ekstrakt z owocników grzyba witalnego, który świetnie sprawdzi się jako dodatek do kawy, gorącej czekolady lub koktajlu. Ten grzyb funkcjonalny występuje również pod nazwą Hericium oraz Lion's Mane. Wspiera on prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, który nazywany jest „drugim mózgiem”. Polecany jest również osobom narażonym na problemy z pamięcią i brakiem koncentracji.

Nasz BIO ekstrakt z Soplówki jeżowatej, zawiera aż 30% polisacharydów!

205,00 zł
184,50 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 184,50 zł 0%

100 G W SŁOIKU

W FORMIE PROSZKU

OPTYMALNE 30% POLISACHARYDÓW

PRZEBADANE W LABORATORIUM

PRODUKT VEGAŃSKI

SUROWIEC BIO


Właściwości i działanie Soplówki jeżowatej


Właściwości Soplówki jeżowatej

Soplówka jeżowata (Hericium erinaceus, Lwia grzywa) to jeden z najważniejszych grzybów wspomagających prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego. Przede wszystkim pomaga w utrzymaniu zdrowej błony śluzowej żołądka i jelit [1]. Wspomaga również właściwą przemianę materii i prawidłowe funkcjonowanie jelit [2]. Właściwości Soplówki jeżowatej cenione są na całym świecie, ponieważ pomaga także zachować właściwy stan mikroflory bakteryjnej [3]. Mikroflora, zwana również mikrobiotą, odgrywa kluczową rolę w wielu procesach organizmu, takich jak trawienie, produkcja witamin i niezbędnych aminokwasów, budowanie odporności, wpływ na metabolizm, a także na funkcje poznawcze, w tym pamięć, koncentrację i zdolność uczenia się [4].

Soplówka jeżowata - działanie na organizm

Soplówka jeżowata, ze względu na swoje szerokie działanie jest jednym z najlepiej przebadanych grzybów wspierających prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego, neurologicznego i mózgu. Pomaga ona również w utrzymaniu równowagi psychicznej [5]. Ta niezwykła „Lwia grzywa” zawiera cenne hericenony i erinacyny, które stymulują czynnik wzrostu nerwów (NGF) [6,7,8]. NGF to białko stymulujące rozwój nowych neuronów oraz chroniące te istniejące, co jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania mózgu, pamięci i koncentracji. Soplówka jeżowata jest również bogata w naturalną melatoninę [9], hormon odgrywający kluczową rolę w regulacji cyklu snu i rytmu dobowego.

Soplówka jeżowata - nerwica

Soplówka jeżowata jest również doceniana za swoje korzystne właściwości wpływające na zdrowie psychiczne. Badania sugerują, że jej regularne spożywanie może wspierać utrzymanie równowagi emocjonalnej. To działanie przypisuje się zdolności grzyba do stymulowania czynnika wzrostu nerwów (NGF) [6,7,8] oraz jego wpływowi na równowagę mikroflory jelitowej, co odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu mózgu i psychiki [4].

Soplówka jeżowata - opinie na temat jej działania

Opinie na temat soplówki jeżowatej są niezwykle pozytywne. Użytkownicy zwracają uwagę na jej efektywność w poprawie działania układu trawiennego, wspieraniu zdrowia psychicznego oraz poprawie funkcjonowania mózgu. Ponadto, soplówka jeżowata jest doceniana za swoje korzystne działanie na pamięć i koncentrację.

Soplówka jeżowata - przeciwskazania i skutki uboczne

Soplówka jeżowata jest ceniona za swoje wszechstronne właściwości oraz minimalne przeciwwskazania. Wielu użytkowników podkreśla, że skutki uboczne są bardzo rzadkie i ograniczają się głównie do łagodnych dolegliwości żołądkowych, które mogą wystąpić, gdy organizm uczy się trawić ekstrakty z tego grzyba. Soplówka jeżowata może przynieść korzyści wielu osobom, zarówno pod względem zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak stosować i dawkować ten niezwykły grzyb, skontaktuj się z nami – chętnie udzielimy wszelkich informacji.

Soplówka jeżowata - opinie na temat jej działania

Opinie na temat soplówki jeżowatej są niezwykle pozytywne. Użytkownicy zwracają uwagę na jej efektywność w poprawie działania układu trawiennego, wspieraniu zdrowia psychicznego oraz poprawie funkcjonowania mózgu. Ponadto, soplówka jeżowata jest doceniana za swoje korzystne działanie na pamięć i koncentrację.

Soplówka jeżowata - jaka jest najlepsza?

Soplówka jeżowata jest dostępna zarówno jako BIO ekstrakt w kapsułkach, jak i w formie BIO proszku. Która wersja będzie dla Ciebie najlepsza? Jeśli nie lubisz kapsułek, idealnym rozwiązaniem będzie proszek. Z kolei, jeśli zależy Ci na precyzyjnym dawkowaniu, lepiej wybrać kapsułki. Obie formy zawierają optymalne 30% polisacharydów.


Najważniejsze właściwości Soplówki jeżowatej


Soplówka jeżowata jest szczególnie wskazana dla osób, które:

- szukają naturalnego wsparcia dla swojego układu trawiennego,
- chcą utrzymać swoją pamięć i koncentrację na najwyższym poziomie,
- narażone są na duży wysiłek intelektualny,
- narażone są na dolegliwości związane z układem nerwowym i bezsennością.

Optymalne 30% stężenie polisacharydów jest doskonale przyswajane przez organizm. To stężenie pozwala równocześnie na wykorzystanie pozostałych pozytywnych właściwości danego grzyba takich jak witaminy i minerały.
Dokładnie badamy nasz surowiec w niezależnym laboratorium AgroLab i systematycznie sprawdzamy naszych stałych dostawców. Z przyjemnością dzielimy się tobą wszystkimi dokumentami i certyfikatami.
Jeśli suplement ma pomagać, to musi być najwyższej jakości. Dlatego zdecydowaliśmy się wykorzystywać do produkcji wyłącznie surowce BIO. Nasze suplementy uzyskały jeden z najbardziej rygorystycznych i najbardziej znaczących certyfikatów ekologicznych - Euroliść.

Składniki


Nasz organiczny suplement diety ma prosty skład: to ekstrakt z najcenniejszej części grzyba funkcjonalnego, czyli owocni grzyba i… tyle! Produkujemy go w Polsce, z surowca pochodzącego z ekologicznych upraw, przebadanych pod kątem jakości przez niezależne laboratorium AgroLab.

Prosty, organiczny skład:

BIO Hericium erinaceus - organiczny ekstrakt z owocników grzyba - 1000 mg w 1 g proszku / 1000 mg w zalecanej dziennej porcji do spożycia


Jak stosować Soplówkę jeżowatą


Zalecana dzienna porcja do spożycia:
- regularnie - 1 gram (dwie czubate łyżeczki*) / dzień, 30 min przed posiłkiem
- doraźnie - 2 gramy (cztery czubate łyżeczki*) / dzień, 30 min przed posiłkiem

*łyżeczka dołączona jest do każdego opakowania

Uwaga!
Suplement diety nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 3 roku życia, dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Należy przechowywać go w chłodnym, ciemnym i niedostępnym dla dzieci miejscu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety i zdrowego stylu życia.


Hericium w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej


W Chinach, już od wielu wieków, wykorzystuje się niezwykłe właściwości Soplówki jeżowatej (Hericium, Lion’s Mane) jako wsparcie dla układu trawiennego, jak również w celu zachowania dobrej pamięci, zdolności umysłowych i koncentracji. Jej wpływ na prawidłowe funkcjonowanie jelit i zdolność do harmonizacji procesów trawiennych są tam szczególnie cenione (mówi się, że soplówka wspiera "Qi Żołądka").

W medycynie chińskiej stosuje się ją szczególnie, gdy dolegliwościom trawiennym towarzyszy tzw. Patologiczne Gorąco oraz gdy duch Shen, z powodu tego Gorąca, wymaga wsparcia w utrzymaniu równowagi wewnętrznej. Z racji tego, że soplówka wspiera również prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, stosowana jest w medycynie chińskiej na bóle brzucha niewiadomego pochodzenia - czyli związane ze stresem. Ze względu na wygląd, w Chinach mówi się na nią „głowa małpy”, z kolei jego łacińska nazwa Hericium erinaceus, wiąże się z aktywnymi związkami, którymi są hericenony (hericenones).

Charakterystyka Soplówki jeżowatej z punktu widzenia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej:
- Pomaga wzmocnić i wyregulować Qi Żołądka Uzupełnia Qi Śledziony
- Uspokaja ducha Shen Pomaga pozbyć się zastoju Qi w Wątrobie

Termika - Neutralna
Smak - Lekko Słodki
Tropizm - Śledziona, Żołądek, Serce



Wyrazy pisane wielką literą, to terminy wywodzące się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM). Mają one odmienne znaczenie niż podobne terminy używane w medycynie zachodniej. Na przykład, termin "Żołądek" w kontekście TCM oznacza cały proces związany z trawieniem i przemianą materii, a nie jedynie określenie konkretnego narządu anatomicznego. Natomiast pojęcia takie jak "Qi" lub "Esencja" nie istnieją w medycynie zachodniej i nie mają tam swoich odpowiedników.

Z jakimi grzybami warto łączyć soplówkę jeżowatą


- jako wsparcie dla prawidłowego funkcjonowania żołądka oraz jelit, dobrze łączyć ją z Reishi,
- jako wsparcie dla układu nerwowego warto dodać do niej Reishi lub Cordyceps (Cordyceps tylko do południa),
- dla zachowania prawidłowego, nieprzerywanego w nocy snu, warto łączyć ją z Reishi.


Przypisy


[1] Jing-Yang Wong, Mahmood Ameen Abdulla, Jegadeesh Raman, Chia-Wei Phan, Umah Rani Kuppusamy, Shahram Golbabapour, Vikineswary Sabaratnam; Gastroprotective Effects of Lion's Mane Mushroom Hericium erinaceus (Bull.:Fr.) Pers. (Aphyllophoromycetideae) Extract against Ethanol-Induced Ulcer in Rats; National Library of Medicine; https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3835629/ [dost.....ęp: 17.04.2024]
[2] Ulrich Habith [red.]; Grzyby prozdrowotne; Warszawa 2014; str. 75-80.
[3] Baoming Tian, Yan Geng, Tianrui X, Xianguo Zou, Rongliang Mao, Xionge Pi, Weicheng Wu, Liangshui Huang, Kai Yang, Xiaoxiong Zeng, Peilong Sun; Digestive Characteristics of Hericium erinaceus Polysaccharides and Their Positive Effects on Fecal Microbiota of Male and Female Volunteers During in vitro Fermentation; Frontiers; https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fnut.2022.858585/full [dostęp: 17.04.2024]
[4] Peter Deadman; Żyj dobrze żyj długo; Kraków 2024; str. 495.
[5] Tero Isokauppila; Grzyby lecznicze; Białystok 2018; str. 97-102.
[6] Hirokazu Kawagishi, Motoharu Ando, Hideki Sakamoto, Satoshi Yoshida, Fumihiro Ojima, Yukio Ishiguro, Nobuo Ukai, Shoei Furukawa; Hericenones C, D and E, stimulators of nerve growth factor (NGF)-synthesis, from the mushroom Hericium erinaceum; Science Direct; https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/0040403991800399 [dostęp: 17.04.2024].
[7] Koichiro Mori, Yutaro Obara, Mitsuru Hirota, Yoshihito Azumi, Satomi Kinugasa, Satoshi Inatomi, Norimichi Nakahata; Nerve growth factor-inducing activity of Hericium erinaceus in 1321N1 human astrocytoma cells; National Library of Medicine; https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18758067/ [dostęp: 17.04.2024]
[8] Anna Włodarczyk, Agata Fijałkowska, Karol Jędrejko, Piotr Zięba, Jan Lazur, Katarzyna Sułkowska–Ziaja, Bożena Muszyńska; Edible and medicinal mushroom Hericium erinaceus as a potential natural material with influence on brain functions; Medicina Internacia Revuo; https://www.interrev.com/mir/index.php/mir/article/view/166 [dostęp: 17.04.2024]
[9] George D. Tselepis, Ioannis S. Palamiotis, Sofia K. Georgiou-Siafis; Homeostasis of Circadian Rhythm and Therapeutic Approaches to Manage its Related-Disorders: The Case of Medicinal Mushrooms Rich in Melatonin; Med Discoveries; https://www.researchgate.net/profile/Sofia-Georgiou-2/publication/375439212_Homeostasis_of_Circadian_Rhythm_and_Therapeutic_Approaches_to_Manage_its_Related-Disorders_The_Case_of_Medicinal_Mushrooms_Rich_in_Melatonin/links/654dd37fce88b87031d8dc68/Homeostasis-of-Circadian-Rhythm-and-Therapeutic-Approaches-to-Manage-its-Related-Disorders-The-Case-of-Medicinal-Mushrooms-Rich-in-Melatonin.pdf [dostęp: 17.04.2024]

Przeczytaj więcej

Co myślisz o tym suplemencie?

Twoje zdanie jest dla nas cenne. Dodaj pierwszą opinię!